Jadłospis na nadchodzący tydzień

Poniedziałek -26 .10.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Kakao (mleko, kakao)
  • Pyszne i zdrowe kanapeczki kolorowe (bułka pszenna, żytnia, masło, szynka, ser żółty, pomidor, ogórek, jajko, papryka)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa 

11:00 ZUPA:

  • Rosół z makronem (drób, marchew, pietruszka korzeń i nać, seler korzeń, cebula, por, makaron)

13:30 II DANIE:

  • Fuczki z sosem jogurtowym  (mąka, jaja, mleko, olej, kapusta kiszona, jogurt naturalny, ogórek)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jarzyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Jogurty owocowe
Wtorek - 27.10.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Herbata owocowa
  • Zupa mleczna z płatkami owsianymi (mleko, płatki owsiane)
    • Kanapki z białego/ciemnego pieczywa z serkiem Almette (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło, serek Almette)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa 

11:00 ZUPA:

  • Ziemniaczana  (drób, wędzonka, marchew, pietruszka korzeń, seler korzeń, cebula, por, ziemniaki)

 13:30 II DANIE:

  • Gołąbki (mięso mielone wieprzowe, kapusta, jaja, przyprawy, koncentrat pomidorowy, bułka tarta)
  • Puree ziemniaczane (ziemniaki, masło, jogurt naturalny)
  • Surówki (buraczki) 
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Kisiel owocowy
Środa  - 28.10.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  •  Herbata owocowa
  • Kanapki z białego/ciemnego pieczywa z serkiem i ogórkiem (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło, serek, ogórek)
  • Sałatka jarzynowa (marchew, groszek, ziemniaki, jaja, pietruszka i seler korzeń, ogórek kiszony, majonez)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa 

11:00 ZUPA:

  • Barszcz zabielany (drób, marchew, pietruszka korzeń, seler korzeń, cebula, por, ziemniaki, buraki, śmietana, majeranek)

13:30 II DANIE: 

  • Placki ziemniaczane (ziemniaki, jaja, mąka, cebula)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Ciasto domowe
Czwartek - 29.10.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Herbata owocowa
  • Kanapki z białego/ciemnego pieczywa z szynką, serem i pomidorem (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło, szynka, ser, pomidor)
  • Kasza manna z sosem malinowym (mleko, kasza manna, sos)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa 

11:00 ZUPA:

  • Krupnik (drób, marchew, pietruszka korzeń, seler korzeń, cebula, por, ziemniaki, kasza jęczmienna)

13:30 II DANIE:

  • Potrawka drobiowa z ryżem (drób, rosół drobiowy, groszek, marchewka, ryż, śmietana)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Sałatka owocowa
Piątek - 30.10.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Herbata z cytryną 
  • Kanapki z białego/ciemnego pieczywa z serkiem topionym (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło, serek topiony)
  • Sałatka z brokułem (jaja, brokuł, ogórek, kukurydza, majonez)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa 

11:00 ZUPA:

  • Ogórkowa ( drób, marchew, pietruszka korzeń, seler korzeń, cebula, por, ziemniaki, ogórek kiszony, śmietana)

13:30 II DANIE:

  • Jajko sadzone
  • Puree ziemniaczane (ziemniaki, masło, jogurt naturalny)
  • Surówka (marchewka)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Gofry
X