Jadłospis na nadchodzący tydzień

Poniedziałek - 08.06.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Kakao (mleko,kakao)
  • Pyszne i zdrowe kanapeczki kolorowe (bułka pszenna, żytnia, masło, szynka, ser żółty, pomidor, ogórek, jajko, papryka)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa (jabłko, marchew)

11:00 ZUPA:

  • Koperkowa (drób, marchew, pietruszka korzeń i nać, seler korzeń, cebula, por, ryż, koper)

13:30 II DANIE:

  • Makaron z twarogiem (makaron, twaróg, cukier)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jarzyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Sałatka owocowa
Wtorek - 09.06.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Herbata owocowa
  • Makaron z sosem budyniowym (makaron, budyń)
  • Kanapki z białego/ciemnego pieczywa z serkiem Almette (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło, serek Almette)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa (jabłko, marchew)

11:00 ZUPA:

  • Jarzynowa (drób, marchew, pietruszka korzeń, seler korzeń, por, cebula, ziemniaki, brokuł, brukselka, kalafior, fasola szparagowa, śmietana)

13:30 II DANIE:

  • Bitki drobiowe (pierś z kurczaka, przyprawy, rosół drobiowy, cebula, mąka, śmietana)
  • Puree ziemniaczane (ziemniaki, masło, jogurt naturalny)
  • Surówka (kapusta młoda, marchew, przyprawy)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Wafle z karmelem (wafle tortowe, masa kajmakowa)
Środa  - 10.06.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  •  Herbata z cytryną
  • Kanapki z białego/ciemnego pieczywa z  szynką, serkiem owocowym (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło,szynka, serek owocowy)
  • Sałatka jarzynowa (marchew, groszek, ziemniaki, seler, pietrucha, jaja, ogórek kiszony, majonez) 

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa (marchew, jabłko)

11:00 ZUPA:

  • Barszcz zabielany (drób, marchew, pietruszka korzeń, seler korzeń, cebula, por,buraki, ziemniaki, śmietana, majeranek)

13:30 II DANIE: 

  • Racuchy (drożdże, mąka, mleko, jaja, cukier)
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Kisiel owocowy
Czwartek - 

8:30 ŚNIADANIE:

  •  

10:00 II ŚNIADANIE:

  •  

11:00 ZUPA:

 

13:30 II DANIE:

  •  

14:30 PODWIECZOREK:

  •  
Piątek - 12.06.2020

8:30 ŚNIADANIE:

  • Herbata owocowa
  • Kanapki z białego, ciemnego pieczywa z masłem, serkiem i pomidorkiem (pieczywo białe pszenne, pieczywo ciemne, masło, serek, pomidorek)
  • Płatki kukurydziane (mleko, płatki kukurydziane bezglutenowe)

10:00 II ŚNIADANIE:

  • Owoce, warzywa (jabłko, marchew)

11:00 ZUPA:

  • Rosół z makaronem  (drób, marchew, pietrucha korzeń i nać, seler korzeń, cebula, por, makaron)

13:30 II DANIE:

  • Pierogi (mąka, żółtka, mleko, masło, boczek, cebula, ziemniaki) 
  • Kompot (owoce leśne: czerwona i czarna porzeczka, jagoda, jeżyna)

14:30 PODWIECZOREK:

  • Lody
X